Je to jízda

Co u vás doma vyvádí naše křupandí familia, když se uložíte k spánku? Že nemáte nejmenší páru? Křupani jsou noční tvorové, lidé je nesmí vidět. Zavedeme vás ale do tajů vaší špajzy, kde naši Křupani předvádějí své nejlepší kousky. Jestli si ale myslíte, že prozkoumávají jen její poličky, jste na omylu - každou noc se plíží ven a ani v království jídla a hrnců nezůstávají příliš dlouho. Jsou prostě zvědaví a chtějí objevovat nemožné. Nevěříte? Věřte.

Ze špajzy se dostávájí buď jízdou po sáčcích do odpadkového koše, nebo jim Eugenius sestaví něco vlastního, ti odvážnější sjíždějí sáčkovlny na těstovinách. “A to je vždycky jízda,” překřikují se. A pak míří prozkoumávat - Zin se snaží zlomit rekord v plavání v arašídech, Fíbí tancuje na kohoutku od dřezu - nacvičuje totiž nové číslo. Berik prozkoumává orchideje na okně a povídá si s malými pavoučky, kteří v noci taky vyrážejí na průzkum. Ibriho najdete naloženého v hrnku se zbytkem čaje od večeře, kde regeneruje a relaxuje. Všichni Křupani se rozutečou a zkoumají váš domov. A že máte nějakého domácího mazlíčka? Toho uspí Jáža svým mocným hlasem. A jejich dobrodružství už nebrání vůbec nic.


A kde se toulá zbytek?

Eugenius se snaží z cukrkandlu a kypřícího prášku sestavit směsovou výbušninu, takže svůj čas tráví zkoumáním chemické laboratoře plné mouky, koření a dalších dochucovadel. Občas mu u toho asistuje Gildan, který ale nakonec stejně uteče k novokořenímu golfu. A vyhrává! Kypřus si zamlouvá sporák - většinou exceluje na tom největším hořáku bruslíc kolem dokola.  Zato Eman okupuje skříňku u zrcadla v koupelně, pěstuje si svůj knír a chce ho mít tipťop. Občas se pře o zrcadlo s drsnou Šiškou, která testuje tužící sílu epoxidu na svých vlasech a pak jde sjíždět vanu od shora až dolů a zas a znova, ať už na mýdle, nebo bez něj. Kubix se snaží každou noc překonávat a skládá se do těch nejmenších věcí v bytě. Tu je to krabička od sirek, tu zase šperkovnička po babičce - výzvy přijímá vždycky, naskládaný v tom nejvíc pidi prostoru. Nad ránem ale všichni Křupani musí vytáhnout Flexise z dírek na tkaničky u bot, protože se v nich někdy prostě šprajcne. A pak vzhůru zpátky do špajzky a jejich krabiček, kde přečkají den, těšíc se na další dobrodružství!

 

Jdi zpět