Křupaní Vánoce

I v křupaním světě existují Vánoce. Od těch člověčích se ale v mnohém liší. Lidé mají obrovský, barevný a navíc ještě svítící strom, ze kterého občas spadne nějaká ta baňka, zvlášť, pokud máte kočku (ta většinou prská na Křupany a snaží se je chytit, protože je šplhání až za špičkou vánočního stromu tuze zaměstnává). A lidé mají dárky. Někdy jsou velké, někdy malé, měkké nebo tvrdé, vždycky ale udělají radost.

Křupani mají radost z velkého množství balícího papíru. Eugenius si vždycky vezme vzorky, aby zjistil, co papír vydrží, okrádá tak ale Zin o její papírový bazén a Ibriho o trénink běhu na papírových lístcích. Ibri se po náročném výkonu naloží do vaječného likéru a libuje si, Kypřus krouží kolem dohořívajícího adventního věnce, Flexis se snaží prolézt dírkami od těch nových bot, co jste dostali, každý z nich si zkrátka najde něco, co ho baví a co je pro něj díky Vánocům nové. 

Jedno ale platí u lidí i u Křupanů - sejdou se se svými blízkými nad mísou cukroví nebo smaženého kapra a bramborového salátu, štěbetají a užívají si společné chvilky. Z přehrávače se ozývají vánoční koledy, na adventním věnci hoří všechny svíčky a všichni se usmívají a mají radost, že jsou spolu.

Naši Křupani se, poté, co lidé usnou, sejdou ve větvích stromečku a stráví tu výjimečnou noc spolu, společně zdolávají větev po větvi, aby se dostali až ke špičce a společně pak sjedou po huňatém řetězu dolů. A společně vám přejí krásné svátky a šťastný nový rok! 

 

Jdi zpět