Zachraňte Flexise

Byl to den jako každý jiný. Křupani už netrpělivě čekali ve svých krabičkách na poslední světlo, které u lidí zhasne, aby zase mohli začít řádit. Překvapivě ale lidé vypnuli mnohem dřív, než obvykle, a tak to vypadalo, že Křupani budou prozkoumávat svět zase o něco déle.

Otevřeli dveře od špajzu, vypustili sáčkovlny a jeden po druhém sjížděli do víru dobrodružství, každý se rozutekl ke svému oblíbenému místu. Kypřus už zkušeně rozžhavil sporák, na kterém onehdy předváděl prvotřídní piruetky, Zina plavala na medúzu v popcornu, zatímco Eugenius v přípravě směsové výbušniny vyměnil cukr za sůl. Gidan začal hrát golf s bonbony rozsypanými na kuchyňském stole, zatímco Fíbí zkouší nové taneční kreace. Eman a Šiška se klasicky pošťuchují před zrcadlem a vylepšují si svoji už tak dost hustou image. Každý z našich Křupanů má zkrátka a dobře svou činnost, kterou si užívá, baví se, když tu…

Se zprudka rozsvítí slunce na chodbě - Flexis se schová do bačkory a snaží se nehýbat. Ostatní Křupani se také rychle ukryjí. Když se do bačkory přestěhuje i smradlavá obluda, Flexis začne panikařit. Situace se ještě zhorší, když začne bačkotřesení. Flexis lítá z jedné strany boty na druhou, nalepený co nejdál v její špičce, aby ho obluda nevyčmuchala. Naštěstí se pak zastaví a obluda z bačkory vyleze. Flexis se opatrně přibližuje ke vchodu do svého bunkru, vzápětí ale vypískne a utíká zpátky do špičky bačkory - obluda se vrací a bačkotřesení začíná znova a tentokrát trvá trochu déle, nakonec ale zase ustane. “Teď nebo nikdy,” řekne si Flexis a vystřelí z úkrytu. Proběhne huňatou kobercovou trávou a míří rovnou do špajzy, kde na něj čeká jeho postýlka. Potřebuje vstřebat svůj zážitek, aby mohl časem zase za dobrodružstvím.

Jdi zpět